امام علی علیه السلام میفرمایند: با علما معاشرت کن تا علمت زیاد، ادبت نیکو، و جانت پاک شود. غررالاحکم و دررالکلم
سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨
مقالات

مرگ، تقدیری که خواهد آمد!
مرگ ما را با دنیایی نو روبه‌رو می‌کند که تمام عواملش شگفت‌انگیز است. با نمایان شدن عالم غیب، معیارها و بینش‌های دیگر اساس ارزش‌ها و ارزیابی‌ها می‌شود. مرگ، حقیقت ناشناخته و یا کم‌شناخته‌ای نیست؛ موضوعی است که بعد از دو مقوله «خدا» و «دین»، آشناترین مفهوم زندگی و حیات بشری است و انسان از روزی که پای بر قلمرو حیات نهاده، با این پدیده آشنایی عینی و ملموس داشته است.
 ادامه خبر >>

جادوگرانی که جانشین خدا می شوند!
امروزه در کشور ما دستِ کم 50 جریان فعال در حوزه معنویت و عرفان وجود دارد که نود در صد آن‏ها وارداتی‏اند. یکی از شاخص‏های مشترک این گروه‏ها، وجود تناقض در اندیشه یا مرام این گروه‏‏هاست.
 ادامه خبر >>

قرآن از دیدگاه مشاهیر
قرآن مردم را به صدقه و احسان و عفّت و بزرگواری و اعتدال و میانه روی تشویق نموده و آنها را به اهمیت وفای به عهد و پیمان خوانده و به دوستی با همسایگان و پیوست با خویشاوندان و دادن حقوق مستحقان و مراعات حال بیوه زنان و درماندگان و اهتمام در امر یتیمان و بی پدران دستور داده است.
 ادامه خبر >>
کمال گرایی از نوع مثبت!
ویژه نامه بیداری اسلامی
 

مرحله دوم جنبش «تمرد» بحرین/ تسخیر میدان‌های منامه
جنبش تمرد بحرین اعلام کرد مرحله دوم این جنبش تبدیل کردن میدان‌های اصلی منامه به صحنه اصلی اعتراضات عمومی مردم خواهد بود.
 ادامه خبر >>
تظاهرات «طوفان تمرد» در ۶۰ نقطه بحرین+تصویر
امروز همزمان با فراخوان جنبش تمرد هزاران بحرینی در ۶۰ نقطه از این کشور تظاهرات برگزار کردند.
تظاهرات‌ها از ساعات ابتدایی صبح آغاز شد و معترضان درحالی که تصاویر شهدای انقلاب را در دست داشتند به خیابان‌ها آمدند.
 ادامه خبر >>

همبستگی با بحرینی‌ها مقابل دفتر سازمان ملل در بیروت/ اعلام شهادت دستکم ۲۰ بحرینی زیر شکنجه
وی در جریان این تجمع که مقابل دفتر سازمان ملل در بیروت به مناسب روز جهانی مبارزه با شکنجه برگزار شد، افزود: جامعه بین‌المللی به این مناسبت باید موضع تندی در قبال شکنجه گران گرفته و تدابیر مشخص و موثر و لازم را برای متوقف کردن این روشن هدفمند در بحرین اتخاذ کند و سازمان ملل باید صدای قربانیان شکنجه باشد.
 ادامه خبر >>

برگزاری آخرین جلسه گفت‌وگوها در بحرین پیش از رمضان/ بررسی موضوع اصول و حضور متناسب در جلسات
بخش اول جلسه به موضوع اصول و مبادی و ارزش‌ها اختصاص داشت و در بخش دوم نیز دیدگاه تیم نمایندگان احزاب و جمعیت های مخالف درباره موضوع "حضور متناسب با جایگاه" شرکت کنندگان در جلسات مورد بحث قرار گرفت و نقطه نظرات مختلفی درباره آن مطرح شد.
 ادامه خبر >>

یک مسئول عملیاتی ائتلاف 14 فوریه بحرین به شهادت رسید
حمله به عبدالکریم در راستای سلسله عملیات جنایتکارانه و نقشه‌های تروریستی و خونین مسئولان رژیم بحرین علیه مسئولان ارشد عملیاتی و جوانان انقلابی به شیوه‌های مختلف صورت می‌گیرد.
 ادامه خبر >>

۲۵ دور گفت‌وگوی بدون نتیجه در بحرین/ شرط مخالفان برای حضور در جلسات
چهار ماه گفت‌وگو بر سر میز مذاکره فرصتی برای حکومت بحرین ایجاد کرد تا با سوء استفاده از مذاکره به خشونت‌های خود علیه شهروندان و رهبران سیاسی و مجازات‌های جمعی ادامه دهد و به این شکل آزادی بیان و آزادی برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را محدود نماید همچنین به سیاست‌های سرکوب گرانه، محاکمه صوری (جنایتکاران) و بازداشت ظالمانه فعالان ادامه دهد.
 ادامه خبر >>

وزارت کشور بحرین اقامه نماز در مسجد ابوذر را ممنوع کرد
شیخ میثم السلمان مسئول بخش آزادیهای دینی دیده بان حقوق بشر بحرین گفت: نیروهای رژیم بحرین مسجد ابوذر را برای ممنوعیت اقامه نماز محاصره کردند که این امر تعرض دیگری به آزادیهای دینی به شمار می رود.
 ادامه خبر >>
ائتلاف یاران ۱۴ فوریه بحرین:
گفت‌وگوهای بحرین شکست مفتضحانه‌ای خورده است/ تداوم انقلاب تا سرنگونی آل‌خلیفه
ائتلاف یاران ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد گفت‌وگوها در بحرین شکست مفتضحانه‌ای خورده است و انقلاب مردم تا سرنگونی رژیم آل خلیفه ادامه خواهد یافت.
 ادامه خبر >>

جزئیات سرکوبگری جدید رژیم بحرین/ استفاده از گلوله ساچمه‌ای و بازداشت 10 نفر
فعالان حقوق بشری و رهبران مخالف از استفاده نیروهای رژیم آل خلیفه از گلوله‌های ساچمه‌ای و گازهای اشک آور در سرکوب معترضان و زخمی شدن شماری و بازداشت دستکم 10 نفر در جریان جدیدترین تظاهرات مسالمت آمیز مردمی خبر دادند.
 ادامه خبر >>

استفاده نیروهای آل‌خلیفه از گاز اشک‌آور برای سرکوب اعتراضات مردمی +عکس
نیروهای رژیم آل‌خلیفه در خیابان‌های بحرین تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی را با استفاده از گاز اشک‌آور سرکوب کرد.
 ادامه خبر >>

میدان اللولوه میعادگاه انقلابیون بحرینی/ حضور مردم در محل سمبل انقلاب
میدان اللولوه شهر منامه پایتخت بحرین امروز شاهد حضور گسترده مردم انقلابی بحرین در اعتراض به رژیم آل خلیفه است.
 ادامه خبر >>

تظاهرات بحرینی‌ها در زمان برگزاری مسابقات فرمول یک +عکس
مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک درحالی فردا در بحرین آغاز می‌شود که مردم این کشور با برپایی تظاهرات خواستار برگزار نشدن این مسابقات هستند.
 ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>

اطلاعیه