امام علی علیه السلام میفرمایند: با علما معاشرت کن تا علمت زیاد، ادبت نیکو، و جانت پاک شود. غررالاحکم و دررالکلم
جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
مقالات

مرگ، تقدیری که خواهد آمد!
مرگ ما را با دنیایی نو روبه‌رو می‌کند که تمام عواملش شگفت‌انگیز است. با نمایان شدن عالم غیب، معیارها و بینش‌های دیگر اساس ارزش‌ها و ارزیابی‌ها می‌شود. مرگ، حقیقت ناشناخته و یا کم‌شناخته‌ای نیست؛ موضوعی است که بعد از دو مقوله «خدا» و «دین»، آشناترین مفهوم زندگی و حیات بشری است و انسان از روزی که پای بر قلمرو حیات نهاده، با این پدیده آشنایی عینی و ملموس داشته است.
 ادامه خبر >>

جادوگرانی که جانشین خدا می شوند!
امروزه در کشور ما دستِ کم 50 جریان فعال در حوزه معنویت و عرفان وجود دارد که نود در صد آن‏ها وارداتی‏اند. یکی از شاخص‏های مشترک این گروه‏ها، وجود تناقض در اندیشه یا مرام این گروه‏‏هاست.
 ادامه خبر >>

قرآن از دیدگاه مشاهیر
قرآن مردم را به صدقه و احسان و عفّت و بزرگواری و اعتدال و میانه روی تشویق نموده و آنها را به اهمیت وفای به عهد و پیمان خوانده و به دوستی با همسایگان و پیوست با خویشاوندان و دادن حقوق مستحقان و مراعات حال بیوه زنان و درماندگان و اهتمام در امر یتیمان و بی پدران دستور داده است.
 ادامه خبر >>
کمال گرایی از نوع مثبت!
ویژه نامه بیداری اسلامی
 

مرحله دوم جنبش «تمرد» بحرین/ تسخیر میدان‌های منامه
جنبش تمرد بحرین اعلام کرد مرحله دوم این جنبش تبدیل کردن میدان‌های اصلی منامه به صحنه اصلی اعتراضات عمومی مردم خواهد بود.
 ادامه خبر >>
تظاهرات «طوفان تمرد» در ۶۰ نقطه بحرین+تصویر
امروز همزمان با فراخوان جنبش تمرد هزاران بحرینی در ۶۰ نقطه از این کشور تظاهرات برگزار کردند.
تظاهرات‌ها از ساعات ابتدایی صبح آغاز شد و معترضان درحالی که تصاویر شهدای انقلاب را در دست داشتند به خیابان‌ها آمدند.
 ادامه خبر >>

همبستگی با بحرینی‌ها مقابل دفتر سازمان ملل در بیروت/ اعلام شهادت دستکم ۲۰ بحرینی زیر شکنجه
وی در جریان این تجمع که مقابل دفتر سازمان ملل در بیروت به مناسب روز جهانی مبارزه با شکنجه برگزار شد، افزود: جامعه بین‌المللی به این مناسبت باید موضع تندی در قبال شکنجه گران گرفته و تدابیر مشخص و موثر و لازم را برای متوقف کردن این روشن هدفمند در بحرین اتخاذ کند و سازمان ملل باید صدای قربانیان شکنجه باشد.
 ادامه خبر >>

برگزاری آخرین جلسه گفت‌وگوها در بحرین پیش از رمضان/ بررسی موضوع اصول و حضور متناسب در جلسات
بخش اول جلسه به موضوع اصول و مبادی و ارزش‌ها اختصاص داشت و در بخش دوم نیز دیدگاه تیم نمایندگان احزاب و جمعیت های مخالف درباره موضوع "حضور متناسب با جایگاه" شرکت کنندگان در جلسات مورد بحث قرار گرفت و نقطه نظرات مختلفی درباره آن مطرح شد.
 ادامه خبر >>

یک مسئول عملیاتی ائتلاف 14 فوریه بحرین به شهادت رسید
حمله به عبدالکریم در راستای سلسله عملیات جنایتکارانه و نقشه‌های تروریستی و خونین مسئولان رژیم بحرین علیه مسئولان ارشد عملیاتی و جوانان انقلابی به شیوه‌های مختلف صورت می‌گیرد.
 ادامه خبر >>

۲۵ دور گفت‌وگوی بدون نتیجه در بحرین/ شرط مخالفان برای حضور در جلسات
چهار ماه گفت‌وگو بر سر میز مذاکره فرصتی برای حکومت بحرین ایجاد کرد تا با سوء استفاده از مذاکره به خشونت‌های خود علیه شهروندان و رهبران سیاسی و مجازات‌های جمعی ادامه دهد و به این شکل آزادی بیان و آزادی برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز را محدود نماید همچنین به سیاست‌های سرکوب گرانه، محاکمه صوری (جنایتکاران) و بازداشت ظالمانه فعالان ادامه دهد.
 ادامه خبر >>

وزارت کشور بحرین اقامه نماز در مسجد ابوذر را ممنوع کرد
شیخ میثم السلمان مسئول بخش آزادیهای دینی دیده بان حقوق بشر بحرین گفت: نیروهای رژیم بحرین مسجد ابوذر را برای ممنوعیت اقامه نماز محاصره کردند که این امر تعرض دیگری به آزادیهای دینی به شمار می رود.
 ادامه خبر >>
ائتلاف یاران ۱۴ فوریه بحرین:
گفت‌وگوهای بحرین شکست مفتضحانه‌ای خورده است/ تداوم انقلاب تا سرنگونی آل‌خلیفه
ائتلاف یاران ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد گفت‌وگوها در بحرین شکست مفتضحانه‌ای خورده است و انقلاب مردم تا سرنگونی رژیم آل خلیفه ادامه خواهد یافت.
 ادامه خبر >>

جزئیات سرکوبگری جدید رژیم بحرین/ استفاده از گلوله ساچمه‌ای و بازداشت 10 نفر
فعالان حقوق بشری و رهبران مخالف از استفاده نیروهای رژیم آل خلیفه از گلوله‌های ساچمه‌ای و گازهای اشک آور در سرکوب معترضان و زخمی شدن شماری و بازداشت دستکم 10 نفر در جریان جدیدترین تظاهرات مسالمت آمیز مردمی خبر دادند.
 ادامه خبر >>

استفاده نیروهای آل‌خلیفه از گاز اشک‌آور برای سرکوب اعتراضات مردمی +عکس
نیروهای رژیم آل‌خلیفه در خیابان‌های بحرین تظاهرات مسالمت‌آمیز مردمی را با استفاده از گاز اشک‌آور سرکوب کرد.
 ادامه خبر >>

میدان اللولوه میعادگاه انقلابیون بحرینی/ حضور مردم در محل سمبل انقلاب
میدان اللولوه شهر منامه پایتخت بحرین امروز شاهد حضور گسترده مردم انقلابی بحرین در اعتراض به رژیم آل خلیفه است.
 ادامه خبر >>

تظاهرات بحرینی‌ها در زمان برگزاری مسابقات فرمول یک +عکس
مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک درحالی فردا در بحرین آغاز می‌شود که مردم این کشور با برپایی تظاهرات خواستار برگزار نشدن این مسابقات هستند.
 ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>

اطلاعیه