امام علی علیه السلام میفرمایند: با علما معاشرت کن تا علمت زیاد، ادبت نیکو، و جانت پاک شود. غررالاحکم و دررالکلم
جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
مقالات

مرگ، تقدیری که خواهد آمد!
مرگ ما را با دنیایی نو روبه‌رو می‌کند که تمام عواملش شگفت‌انگیز است. با نمایان شدن عالم غیب، معیارها و بینش‌های دیگر اساس ارزش‌ها و ارزیابی‌ها می‌شود. مرگ، حقیقت ناشناخته و یا کم‌شناخته‌ای نیست؛ موضوعی است که بعد از دو مقوله «خدا» و «دین»، آشناترین مفهوم زندگی و حیات بشری است و انسان از روزی که پای بر قلمرو حیات نهاده، با این پدیده آشنایی عینی و ملموس داشته است.
 ادامه خبر >>

جادوگرانی که جانشین خدا می شوند!
امروزه در کشور ما دستِ کم 50 جریان فعال در حوزه معنویت و عرفان وجود دارد که نود در صد آن‏ها وارداتی‏اند. یکی از شاخص‏های مشترک این گروه‏ها، وجود تناقض در اندیشه یا مرام این گروه‏‏هاست.
 ادامه خبر >>

قرآن از دیدگاه مشاهیر
قرآن مردم را به صدقه و احسان و عفّت و بزرگواری و اعتدال و میانه روی تشویق نموده و آنها را به اهمیت وفای به عهد و پیمان خوانده و به دوستی با همسایگان و پیوست با خویشاوندان و دادن حقوق مستحقان و مراعات حال بیوه زنان و درماندگان و اهتمام در امر یتیمان و بی پدران دستور داده است.
 ادامه خبر >>
کمال گرایی از نوع مثبت!
اخبار > مرحله دوم جنبش «تمرد» بحرین/ تسخیر میدان‌های منامه
 مرحله دوم جنبش «تمرد» بحرین/ تسخیر میدان‌های منامه

جنبش تمرد بحرین اعلام کرد مرحله دوم این جنبش تبدیل کردن میدان‌های اصلی منامه به صحنه اصلی اعتراضات عمومی مردم خواهد بود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العهد»، جنبش تمرد بحرین ضمن دعوت از شهروندان بحرینی برای حضور در تظاهرات امروز تأکید کرد که مرحله دوم این جنبش تبدیل کردن میدان های اصلی منامه پایتخت بحرین به صحنه اعتراضات عمومی مسالمت آمیز خواهد بود.


این جنبش همچنین از مردم خواست با استفاده از خودروهای خود حصاری به دور این شهر تشکیل دهند، در همین راستا متعاقبا طرح جنبش در شرح جزئیات این اقدام از سوی دفتر رسانه ای جنبش ارائه خواهد شد.


این جنبش همچنین با تأکید بر مسالمت آمیز بودن اعتراض ها مردم را از برخورد با مزدوران رژیم آل خلیفه بر حذر داشت.


«شیخ علی سلمان» دبیر کل شورای عمومی جمعیت وفاق بحرین اعلام کرد که تظاهرات مسالمت آمیز جنبش تمرد بیش از انتظارها در به نمایش گذاشتن تظاهرات مسالمت آمیز، با موفقیت روبرو شده است.


وی همچنین با اشاره به بسته شدن تعداد زیادی از مراکز تجاری به صورت داوطلبانه از سوی مردم تأکید کرد که انقلاب مردمی است و وابسته به جریان های سیاسی نیست.


سیخ سلمان همچنین خواستار ادامه تظاهرات مسالمت آمیز تا تحقق دموکراسی در کشور شد و تأکید کرد که دعوت به عصیان مدنی نشان داده که در افکار عمومی تأثیر زیادی دارد.


 


 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اطلاعیه